Veetreeningud

Treeningud sobivad veepäästega alustavatele koertele ja neile, kellel juba on mõningane varasem kogemus veetreeningutega. Kursus koosneb tutvustavast treeningust, vähemalt 5 treeningkorrast ja lõpueksamist. Osalejatelt eeldatakse iseseisvat tööd ka treeningute vahelisel ajal.

Juhendajad:
Monika Rusing, Eesti Kennelliidu atesteeritud päästekoolitaja
Margot Luukas

Eeldused koerale:
- koer oskab ujuda
- koer on sõbralik ja suhtlemisaldis võõraste inimestega
- eelnev koolitustulemus (BH, KK, IPO-R vms koolitusala) või selleks valmistumine lähiajal

Eeldused koerajuhile:
- ujumise oskus ja valmisolek treeningutes vette minekuks
- hea suhe ja koostöö koeraga

Treeningutes käsitletavad harjutused ja omandatavad oskused:
- eseme toomine paadist
- paadisõit ja hüpe paadist
- sõit aerusurfilaual
- triiviva paadi või surfilaua toomine kaldale (köiest)
- uppuja toomine kaldale
- ujumine meeskonnana

Koertega töötatakse individuaalselt vastavalt tasemele ja oskustele, korraga on grupis 3-4 koera, harjutusi tehakse kordamööda vaheldumisi.

Kursus lõppeb ametliku veepääste eksamiga, mille reeglitega saab tutvuda siit.

Treeningute ajad:

Treeningud toimuvad perioodil juuni-august kolmapäeviti ja/või reedeti kell 19.00-22.00 Tallinnas Männikul. Täpsem ajakava ja graafik selgub kokkuleppel osalejatega, samuti täpsustatakse eksami toimumise aeg.

2023.aasta hooajaks veegruppi uusi liitujaid juurde ei võeta!

Huvi korral ja info saamiseks vabade kohtade osas võib kirjutada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Treeningutest

Kuna otsingukoera koolitamine on meeskonnatöö, siis tuleb selleks liituda mõne treeninggrupiga või leida endale treeningukaaslased, et tagada treeningute järjepidevus ja regulaarsus.

Otsingutreeningus tegeletakse iga koeraga individuaalselt – igale koerale planeeritakse harjutused vastavalt tema oskuste tasemele. Treeningute käigus õpetatakse koerale tehnilised oskused peidetud inimesest märku andmiseks, harjutatakse koera ja koerajuhi vahelist koostööd maastiku või varinguala suunatult läbiotsimiseks ning antakse koerale kogemusi otsimisel erinevates paikades, keskkondades ja erinevate inimestega. Sel ajal kui parajasti oma koeraga harjutust ei tehta tuleb olla otsitavaks ehk figurandiks teistele treeningus osalevatele koertele. Seega kulub ühele treeningule vabalt 3-4 tundi, sõltuvalt treeningus osalevate koerte arvust või harjutuste raskusastmest ja keerukusest vahel kauemgi.

Hetkel tegutseb Tallinna lähiümbruses kaks treeninggruppi - 1 grupp Viimsi ja Tallinna idasuunal ning 1 grupp Keila ja Tallinna läänesuunal.

Infot meie klubi treeningutega liitumise kohta või võimalike vabade kohtade osas saab küsida järgmistel kontaktidel.

NB! Treeningutesse hetkel uusi koeri ei võeta, kuna mõlemad grupid on täis!

Viimsi treeninggrupiga saab ühendust kontaktidel Katrin Vellesalu, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Keila treeninggrupiga saab ühendust kontaktidel Monika Rusing, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.mail.com või Margot Luukas, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Samuti oleme kogemuste vahetamise eesmärgil huvitatud koostööst või ühistreeningutest teiste treeninggruppidega nii Eestist kui välismaalt. Selleks võib meiega julgesti ühendust võtta ja erinevatest mõtetest ja ideedest teada anda See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Orienteerumistreeningud koerajuhtidele 

Otsingukoera töö edukuse eelduseks on koerajuhi orienteerumisoskus maastikul, võime suunata koera liikuma nii, et ettemääratud ala on põhjalikult läbi töötatud. Koerajuhid peavad oskama lugeda otsinguala kaarti ja maastikku, sellest lähtuvalt panema paika otsingu strateegia ning otsingu vältel jooksvalt vastu võtma otsuseid saavutamaks eesmärki. Seetõttu sisaldavad otsingukoerte klubi treeningud koerajuhtide orienteerumisvõimekuse arendamist, see tagab süsteemse otsingutöö pääste-ja otsingusündmustel ning on vajalik koerajuhtide ettevalmistuses, et edukalt eksamitel ja võistlustel osaleda.

Hea koerajuht:
• valdab põhjalikult kompassi ja kaardilugemist,
• oskab liikuda maastikul,
• oskab käituda nii, et loodus kahju ei saaks,
• on vilunud vajalike raadiosidevahendite kasutaja,
• valdab otsingustrateegiaid,
• hindab õigesti enda ning koera võimeid vastavalt otsitava ala iseloomule (maa-ala, varing, veekogu jne),
• töötab otsingul juhtiva päästeametniku korralduste kohaselt.

Koerajuht peab otsingu ajal suutma üheaegselt jälgida maastikku, kaarti-kompassi, koera tööd tagamaks otsinguala täieliku katmise ning ühtlasi vältima enda ja koera ohtu sattumist.

Kuulekuse ja osavuse harjutamise võimalused

Otsingukoerte kuulekuse ning osavuse takistuste harjutamiseks on loodud võimalused aastaringselt järgmistel treeningplatsidel:

EOKK Tuula treeningplatsil Tuula külas Saue vallas Harjumaal - vt http://www.otsingukoerad.ee/tuulaplats

Teenistus- ja Spordikoerte Klubi TSKK platsil Tallinnas Pirita linnaosas Kiviaia tee 11c - neljapäeva õhtutel


Varustus: distantsjuhtimise lauad (3tk), redel, tünnisild, rippsild, tunnel, poom ja ebatasane pinnas.