Treeningutest

Kuna otsingukoera koolitamine on meeskonnatöö, siis tuleb selleks liituda mõne treeninggrupiga või leida endale treeningukaaslased, et tagada treeningute järjepidevus ja regulaarsus.

Treeningus tegeletakse iga koeraga individuaalselt – igale koerale planeeritakse harjutused vastavalt tema oskuste tasemele. Treeningute käigus õpetatakse koerale tehnilised oskused peidetud inimesest märku andmiseks, harjutatakse koera ja koerajuhi vahelist koostööd maastiku või varinguala suunatult läbiotsimiseks ning antakse koerale kogemusi otsimisel erinevates paikades, keskkondades ja erinevate inimestega. Sel ajal kui parajasti oma koeraga harjutust ei tehta tuleb olla otsitavaks ehk figurandiks teistele treeningus osalevatele koertele. Seega kulub ühele treeningule vabalt 3-4 tundi, sõltuvalt treeningus osalevate koerte arvust või harjutuste raskusastmest ja keerukusest vahel kauemgi.

Hetkel tegutseb Tallinna lähiümbruses kaks treeninggruppi - 1 grupp Viimsi ja Tallinna idasuunal ning 1 grupp Keila ja Tallinna läänesuunal.

Infot meie klubi treeningutega liitumise kohta või võimalike vabade kohtade osas saab küsida järgmistel kontaktidel.

Viimsi treeninggrupiga saab ühendust kontaktidel Katrin Vellesalu, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või Kristi Kreitsmann, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Keila treeninggrupiga saab ühendust kontaktidel Monika Rusing, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või Margot Luukas, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Samuti oleme kogemuste vahetamise eesmärgil huvitatud koostööst või ühistreeningutest teiste treeninggruppidega nii Eestist kui välismaalt. Selleks võib meiega julgesti ühendust võtta ja erinevatest mõtetest ja ideedest teada anda See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.