IPO-R EMV 2020 & IPO-R võistlused - ajakava lisatud!

Aeg: 24.-25.oktoober 2020
Koht: Pihali, Kohila vald, Raplamaa
Kohtunik: Margot Luukas, FCI
Peakorraldaja: Karin Jagant, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Võistluste info ja registreerimine:
Eesti Otsingukoerte Klubi korraldab koostöös EKL-KKK-ga RH-FL B tasemel Eesti Meistrivõistlused (EMV) 2020 maa-alaotsingus. IPO-R Eesti Meister 2020 tiitlile võistlevad koerad, kes on kantud EST-registrisse.

Eesti Saksa Lambakoerte Ühinguga koostöös korraldatakse IPO-R RH-FL võistlused kõikides klassides (RH-FL V, A, B). Eesti Saksa Lambakoerte Meistrivõistlused toimuvad RH-FL B tasemel, Eesti Saksa Lambakoerte Meistritiitel omistatakse parima tulemuse saanud EST-registri saksa lambakoerale.

Võistluste tulemuste alusel autasustatakse IPO-R RH-FL B taseme IPO-R Eesti Meistrivõistluste arvestuses (EST-registris olevad koerad) ja ESLÜ Meistrivõistluste arvestuses (EST-registris olevad saksa lambakoerad). Teisi võistlusklasse autasustatakse saavutatud paremusjärjestuse alusel.

AJAKAVA

Laupäev, s.o 24.10.2020
10:00 – 15:30 A ja B maa-ala sooritused

Pühapäev, s.o 25.10.2020
10:00 - 11:00 V maa-ala sooritused
11:30 – 14:45 A, B, V kuulekuse/osavuse sooritused

Kogunemiskohad:
Maa-ala: AVA GOOGLE LINK

Kuulekuse/osavuse plats: AVA GOOGLE LINK

DETAILNE AJAKAVA OSALEJATELE:

Laupäev:
10:00 – B1 Margman Lumiere
10:45 – B2 Margman Luminosa
11:30 – B3 Margman Acapella
12:15 – B4 Margman Leona
13:00 – B5 Margman Viksik

09:30 B1, teised 1h enne oma sooritust (maa-ala kogunemiskohas)
13:30 A leveli osalejate kogunemine (maa-ala kogunemiskohas)

Pühapäev:
09:30 V osalejad (maa-ala kogunemiskohas)
11:00 A, B osalejad (platsil)

NB! Kaasa VET pass ja tööraamat!

OSALEJAD
Meistrivõistlused IPO-R RH-FL B
Margman Acapella (SLK) ja Piret Koor
Margman Leona (SLK) ja Marelle Linde
Margman Lumiere (SLK) ja Marelle Muru
Margman Luminosa (SLK) ja Monika Rusing
Margman Viksik (SLK) ja Marii Pikkoja

IPO-R RH-FL A
Estrellest Fööniks Farah-Frist (SLK) ja Merike Võsu
Margman Virsik (SLK) ja Liis Kraut
Simba (MIX) ja Teunis Elbertus Tijsseling

IPO-R RH-FL V
Reval Dream Auburn Augustina (LAB) ja Reelika Kaasik
Specled Best Nemo (WSS) ja Anika Einmann
MilkyWay Soul Apollo (KUL) ja Kaire Marttila
Margman Heston Harrington (SLK) ja Marika Reinol

IRO TEST 2020 - tulemused lisatud/ results enclosed!

Rahvusvahelised IRO päästekoerte katsed / International IRO Testing Event for Rescue Dogs

Asukoht ja aeg /Test location and date: Harju County, Estonia, 28.-30. August 2020

Kohtunik/ Judge:

Detlef Kühn DE

Osalemisklassid / Test levels: IPO-R RH-F V, A, B; RH-FL V, A, B; RH-T V, A

Korraldaja / Organizer: Estonian Search Dogs Club - Õie Soovik

TULEMUSED / RESULTS:

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
RH-F V jälg/ tracking
Jamosch Guard SLK Satu Jore 93 97 190 VH RH-F V 1
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 85 89 174 H RH-F V 2
Rajahiilen Vihuri BC Ritva Holmström 80 91 171 H RH-F V 3
Sweeti-Pie Summertime ISS Sari Halonen 56 16  - MR  -  -
RH-F B jälg/ tracking
Blaze Cobra MAL Liia Rikkinen 193 82 275 VH RH-F B 1
Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 182 84 266 H RH-F B 2
RH-FL V maa-ala/ area search
Jepax Nora HLK Margot Luukas 93 90 183 VH RH-FL V 1
Allsaare Freki SLK Katrin Vellesalu 85 84 169 H RH-FL V 2
RH-FL A maa-ala/ area search
Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 180 82 262 H RH-FL A 1
Margman Virsik SLK Liis Kraut 159 88 247 H RH-FL A 2
RH-FL B maa-ala/ area search
Margman Acapella SLK Piret Koor 188 82 270 VH RH-FL B 1
Jamosch Guard SLK Satu Jore 180 90 270 VH RH-FL B 2
Noseworks Ukko LAB Kirsi Myöhänen 176 93 269 H RH-FL B 3
Icepeak Prider's Ranger BC Mari Tobias 182 83 265 H RH-FL B 4
Rajahiilen Vihuri BC Ritva Holmström 173 85 258 H RH-FL B 5
Margman Leona SLK Marelle Linde 83 84  - MR  -  -
Helkyn Mesimarja LAB Anna-Mari Matikainen 66 81  - MR  -  -
Saturain Quantum of Solace SSN Katrin Laaniste         DSQ  
RH-T V varing/ rubble search
Noseworks Ahti LAB Krista Forsblom 95 91 186 VH RH-T V 1
Noseworks Ove LAB Salla Pohjola 86 89 175 H RH-T V 2
Active Asics Adelheid NSR Ingrid Eha 72 90 162 H RH-T V 3
Schwarze Libelle Agatha SLK Maire Õunmaa 70 87 157 R RH-T V 4
Sweetie-Pie Summertime ISS Sari Halonen 75 47  - MR  -  -
Pretty Flower's Storytime IKS Jenni Ruutiainen 20 70  - MR  -  -
RH-T A varing/ rubble search
Margman Acapella SLK Piret Koor 177 86 263 H RH-T A 1
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 170 84 254 H RH-T A 2
Margman Leona SLK Marelle Linde 152 85 237 R RH-T A 3
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 103 84  - MR  -   
Saturain Quantum of Solace SSN Katrin Laaniste         DSQ  

Palju õnne tulemuse puhul ja suured tänud kõikidele abilistele!

PJK eksam 19.08.2020

PJK eksam 19.08.2020 algus kell 18.00 Jõgisoo platsil

Kohtunik Urve Lageda

Klassid: PJK-1, PJK-2

TULEMUSED
 
Klass Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus
PJK-1 Allsaare El Dia SLK Triin Raag 90 83 163 H PJK-1
PJK-2 Estrellest Seth Sesto SLK Meeli Puusepp 98 97 195 V PJK-2
PJK-2 Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 99 89 188 VH PJK-2
PJK-2 Margman Acapella SLK Piret Koor 88 80 168 H PJK-2
PJK-2 Margman Luminosa SLK Monika Rusing 80 86 166 H PJK-2

KK ja PJK eksamid 30.05.2020


Eesti Otsingukoerte Klubi korraldas 30.05.2020 koerte koolitusalade eksamid Jõgisoo treeningplatsil Saue vallas, Harjumaal

Kuulekuskoolituse eksam KK1 ja KK2 klassides

Kohtunik Monika Rusing

TULEMUSED

Klass Koera nimi Tõug Koerajuht Punktid Hinne Tulemus
KK-1 Jepax Nora HLK Margot Luukas 95 VH KK-1
KK-1 Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 92 VH KK-1
KK-1 Mustkoer Coral Reef BRC Taisto Paara 86 H KK-1
KK-1 Speckled Best Nemo WSS Anika Einmann 84 H KK-1
KK-1 Ultra Violet Iz Doma Vengre WCP Ingrid Kõrgesaar-Lillmets 85 H KK-1
KK-2 Margman Acapella SLK Piret Koor 85 H KK-2
KK-2 Margman Leona SLK Marelle Linde 87 H KK-2
KK-2 Rayntes Piraya SLK Maire Õunmaa 86 H KK-2
KK-2 Schwarze Libelle Agatha SLK Maire Õunmaa 58 MR -

KK eksami pildid leiab siit!

Põllujälje katse eksam PJK1 klassis


Kohtunik Tatjana Tšernjakova

TULEMUSED

Klass Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus
PJK-1 Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 90 90 180 VH PJK-1
PJK-1 Estrellest Sancho Panza SLK Külli Soo 99 96 195 V PJK-1
PJK-1 Estrellest Strele Steffi SLK Meeli Puusepp 100 91 191 VH PJK-1
PJK-1 Irwlend Naima NSR Janar Tüür 93 93 186 VH PJK-1
PJK-1 Margman Acapella SLK Piret Koor 88 87 175 H PJK-1
PJK-1 Margman Luminosa SLK Monika Rusing 87 91 178 H PJK-1
PJK-1 Ringokris Melian Othar KUL Airika Roosma 91 90 181 VH PJK-1
PJK-1 Zarina's Design Tu Eres Mi Todo SSN Aleksandra Bekker 90 92 182 VH PJK-1
PJK-1 Yacheero's Alpando Azimaro DOB Kaidi Juurik 91 85 176 H PJK-1
 
 
PJK eksami pildid leiab siit!

EKL Gala Show ja Aasta Koer 2019

Eesti Kennelliit autasustas pidulikul Gala Showl 2019.aasta parimad koerasportlasi.

Meil on hea meel esitleda 2019. aasta parimaid otsingukoeri ja koerajuhte:

1. Monika Rusing ja Margman Luminosa

2. Piret Koor ja Margman Acapella

3. Marelle Linde ja Margman Leona

4. Margot Luukas ja Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern

Palju õnne Teile eduka aasta puhul!

RPR parimate tunnustamine

Vabatahtlik Reservpäästerühm tunnustas 2019. aasta parimaid päästerühma liikmeid.

Silmapaistva tegevuse ja heade tulemuste eest said tunnustuse osaliseks:

Tiitli Aasta Koerajuht ja Aasta Koer 2019 pälvisid Monika Rusing ja saksa lambakoer Minni!
Tiitli Aasta Nublu 2019 võitis parima uue tulijana koerajuht Liis Kraut!
 
Palju õnne tublidele!
 
 

Eesti saksa lambakoerte IPO-R MV 2019 - tulemused

02.-03.11.2019 toimusid Harjumaal Jõgisool Eesti saksa lambakoerte meistrivõistlused 2019 maa-ala otsingus (IPO-R RH-FL).

ESLÜ IPO-R Meistrid 2019 on Monika Rusing ja saksa lambakoer Margman Luminosa! Palju õnne võitjatele!

Kõiki tulemusi näeb siit!

Foto Pille Saar

KK eksam 27.05.2019 Jõgisool

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldab kuulekuskoolituse KK eksami Jõgisoo platsil Saue vallas
27.mail 2019 algusega kell 18.30
Kohtunik Urve Lageda

TULEMUSED

Klass Koera nimi Tõug Omanik/ Koerajuht Kokku Hinne Tulemus
 
KK-1 Rayntes Piraya SLK Alexandra Sepp/ Maire Õunmaa 95 VH KK-1
KK-1 Margman Leona  SLK Marelle Linde 84 H KK-1
KK-1 Margman Virsik SLK Liis Kraut 77 R KK-1
KK-1 Margman Lumiere SLK Marelle Muru 77 R KK-1
KK-2 Esthund Moon Caesar SLK Hiye Kuuli/    Katrin Mänd 77 R KK-2
KK-2 Rayntes Ohanna SLK Pille Kask 70 R KK-2

IPO-R EMV ennustusvõistluse tulemused

20.-21.aprillil 2019 toimusid Harjumaal Tagadil IPO-R Eesti Meistrivõistlused 2019 päästekoertele.

Eesti Otsingukoerte Klubi kuulutas välja ennustusvõistluse, kus kõikidel soovijatel oli võimalus ennustada, kellest saab järgmine
IPO-R Meister!

Ennustusvõistlusest võttis osa üle 50 inimese, kellest vaid 5 ennustaja prognoos läks täppi! 

Loosi tahtel võitis Non-Stop dogwearilt ennustusvõistluse auhinna Kaiu Piirmann Võrumaalt!

Palju õnne!

 

IRO 2019.aasta kalenderplaan ja eelinfo

Rahvusvaheline Päästekoerte Organisatsioon IRO on avaldanud 2019.aasta ürituste kalenderplaani, mis on leitav sellelt lingilt.

24.-25.augustil 2019 toimuvad  Eestis IRO rahvusvahelised päästekoerte katsed jäljes ja maa-alaotsingus, kus kohtunikeks IRO kohtunikud P.Sabacky (CZ), R.Gerritsen (NL), C.Kranz (AT)

Üritusel osalemise ja registreerumise kohta avaldatakse info aegsasti kodulehel.

EKL Gala Show ja Aasta Koer 2018

Eesti Kennelliidu pidulikul Gala Showl õnnitleti 2018.aasta parimad koerasportlasi.

Meil on rõõm esitleda 2018 aasta Eesti parimaid otsingukoeri ja koerajuhte:

EKL Gala parimad 2018 web

Foto Eesti Kennelliit Facebook


1. Margot Luukas ja Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern
2. Piret Koor ja Margman Niten
3. Piret Koor ja Margman Acapella
4. Kris Heinsoo ja Perfect Diamond Shadow Dog

Palju õnne Teile suurepärase aasta puhul!

Kõiki Aasta Koer 2018 tulemusi näeb Eesti Kennelliidu lehelt!

NB! Üleminekuperiood seoses uute IPO-R reeglitega

IRO-lt on saabunud teadaanne, et seoses üleminekuga uutele IPO-R reeglitele alates 01.01.2019 on IRO ja FCI kokku leppinud üleminekuperioodis.
Kõik, kes on saavutanud 2018.aastal tulemuse, et liikuda edasi järgmisele tasemele, saavad startida sellel tasemel ka peale 01.01.2019.

See tähendab:

1. Koer võib startida 2019.aastal B-tasemel kui A-tase on 2018.aastal positiivselt sooritatud
2. Koer võib startida A-tasemel (lubatud kõik kategooriad) kui E-tase on 2018.aastal positiivselt sooritatud.

-----------------------------------

For the transition from IPO-R 2012 to IPO-R 2019, in order to keep the integrity of the current Testing Standards, IRO and FCI have agreed on the following rules:  

Who had achieved the qualification for the next level in 2018 can start in this level also after 01.01.2019.

This means:

1. Who has achieved a positive A test once in 2018 can start in B in 2019.
2. Who has achieved a positive E test in 2018 can start in A no matter in which discipline.

Aasta Koerajuht ja Aasta Koer 2018

Vabatahtlik Reservpäästerühm tunnustas 2018. aasta parimaid päästerühma liikmeid silmapaistva tegevuse ja heade tulemuste eest.  
Kategoorias Aasta Koerajuht ja Aasta Koer viisid sel aastal tiitli koju Margot Luukas ja hollandi lambakoer Roosi!

Foto Mihkel Rikas

ESLÜ IPO-R RH-FL Meistrivõistlused 2018 - tulemused lisatud!

Eesti saksa lambakoerte Meistrivõistlused 2018 maa-ala otsingus (IPO-R RH-FL)

11.11.2018

Võistlusklassid: RH-FL E, A, B

Toimumiskoht: Liikva küla, Harku vald, Harjumaa
Kohtunikud: Monika Rusing (maa-ala) ja Margot Luukas (kuulekus/osavus)

Korraldaja: Eesti Saksa Lambakoerte Ühing (ESLÜ) ja Eesti Otsingukoerte Klubi (EOKK)

Peakorraldaja: Liis Kraut

Kogu võistluse informatsioon on avaldatud ESLÜ kodulehel: http://saksalambakoer.ee/IPO-R-RH-FL-MV-2018

TULEMUSED

ESLÜ IPO-R MEISTRID 2018 on Margman Niten ja Piret Koor! PALJU ÕNNE!

Foto Mihkel Rikas

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
RH-FL E
RAYNTES OHANNA SLK Pille Kask 93 78 171 H RH-FL E 1.
MARGMAN LUMIERE SLK Marelle Muru 84 70 154 R RH-FL E 2.
IRWLEND NAIMA NSR Janar Tüür 5 87 - MR - -
RH-FL A
MARGMAN LEONA SLK Marelle Linde 175 90 265 H RH-FL A 1.
RH-FL B
MARGMAN NITEN SLK Piret Koor 196 88 284 VH RH-FL B 1.
MARGMAN ACAPELLA SLK Piret Koor 195 87 282 VH RH-FL B 2.
SATURAIN QUANTUM OF SOLACE SSN Katrin Laaniste 194 86 280 VH RH-FL B 3.
MARGMAN NACRE SLK Piret Koor 179 94 273 VH RH-FL B 4.
BLAZE COBRA MAL Liia Rikkinen 140 92 232 R RH-FL B 5.
SIIMLINE'S MOONBOW KUL Reelika Kaasik 167 63 - MR - -

 

 

B-taseme autasustamine
Foto Mihkel Rikas

Palju õnne kõikidele osalejatele ja suured tänud abilistele!

IRO varingukursus Väike-Maarjas 6.-8.juuli 2018

6.-8.juulil korraldas Eesti Otsingukoerte Klubi IRO varinguotsingu kursuse Päästekooli Väike-Maarja harjutusväljakul. Kursusest võttis osa 17 osalejat 5 erinevast IRO liikmesorganisatsioonist Eestist, Soomest ja Venemaalt. Suured tänud kõikidele osalejatele panustamast ning eriti meie treeneritele Vedran Babic'ile ja Sara Marevic'ile Horvaatiast.

Pilte kursusest näeb Mihkel Rikase albumitest järgnevatelt linkidelt:

1.päev  2.päev  3.päev