Eesti Otsingukoerte Klubi

IPO-R EMV 2020 & IPO-R võistlused - ajakava lisatud!

Aeg: 24.-25.oktoober 2020
Koht: Pihali, Kohila vald, Raplamaa
Kohtunik: Margot Luukas, FCI
Peakorraldaja: Karin Jagant, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Võistluste info ja registreerimine:
Eesti Otsingukoerte Klubi korraldab koostöös EKL-KKK-ga RH-FL B tasemel Eesti Meistrivõistlused (EMV) 2020 maa-alaotsingus. IPO-R Eesti Meister 2020 tiitlile võistlevad koerad, kes on kantud EST-registrisse.

Eesti Saksa Lambakoerte Ühinguga koostöös korraldatakse IPO-R RH-FL võistlused kõikides klassides (RH-FL V, A, B). Eesti Saksa Lambakoerte Meistrivõistlused toimuvad RH-FL B tasemel, Eesti Saksa Lambakoerte Meistritiitel omistatakse parima tulemuse saanud EST-registri saksa lambakoerale.

Võistluste tulemuste alusel autasustatakse IPO-R RH-FL B taseme IPO-R Eesti Meistrivõistluste arvestuses (EST-registris olevad koerad) ja ESLÜ Meistrivõistluste arvestuses (EST-registris olevad saksa lambakoerad). Teisi võistlusklasse autasustatakse saavutatud paremusjärjestuse alusel.

AJAKAVA

Laupäev, s.o 24.10.2020
10:00 – 15:30 A ja B maa-ala sooritused

Pühapäev, s.o 25.10.2020
10:00 - 11:00 V maa-ala sooritused
11:30 – 14:45 A, B, V kuulekuse/osavuse sooritused

Kogunemiskohad:
Maa-ala: AVA GOOGLE LINK

Kuulekuse/osavuse plats: AVA GOOGLE LINK

DETAILNE AJAKAVA OSALEJATELE:

Laupäev:
10:00 – B1 Margman Lumiere
10:45 – B2 Margman Luminosa
11:30 – B3 Margman Acapella
12:15 – B4 Margman Leona
13:00 – B5 Margman Viksik

09:30 B1, teised 1h enne oma sooritust (maa-ala kogunemiskohas)
13:30 A leveli osalejate kogunemine (maa-ala kogunemiskohas)

Pühapäev:
09:30 V osalejad (maa-ala kogunemiskohas)
11:00 A, B osalejad (platsil)

NB! Kaasa VET pass ja tööraamat!

OSALEJAD
Meistrivõistlused IPO-R RH-FL B
Margman Acapella (SLK) ja Piret Koor
Margman Leona (SLK) ja Marelle Linde
Margman Lumiere (SLK) ja Marelle Muru
Margman Luminosa (SLK) ja Monika Rusing
Margman Viksik (SLK) ja Marii Pikkoja

IPO-R RH-FL A
Estrellest Fööniks Farah-Frist (SLK) ja Merike Võsu
Margman Virsik (SLK) ja Liis Kraut
Simba (MIX) ja Teunis Elbertus Tijsseling

IPO-R RH-FL V
Reval Dream Auburn Augustina (LAB) ja Reelika Kaasik
Specled Best Nemo (WSS) ja Anika Einmann
MilkyWay Soul Apollo (KUL) ja Kaire Marttila
Margman Heston Harrington (SLK) ja Marika Reinol

IRO TEST 2020 - tulemused lisatud/ results enclosed!

Rahvusvahelised IRO päästekoerte katsed / International IRO Testing Event for Rescue Dogs

Asukoht ja aeg /Test location and date: Harju County, Estonia, 28.-30. August 2020

Kohtunik/ Judge:

Detlef Kühn DE

Osalemisklassid / Test levels: IPO-R RH-F V, A, B; RH-FL V, A, B; RH-T V, A

Korraldaja / Organizer: Estonian Search Dogs Club - Õie Soovik

TULEMUSED / RESULTS:

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
RH-F V jälg/ tracking
Jamosch Guard SLK Satu Jore 93 97 190 VH RH-F V 1
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 85 89 174 H RH-F V 2
Rajahiilen Vihuri BC Ritva Holmström 80 91 171 H RH-F V 3
Sweeti-Pie Summertime ISS Sari Halonen 56 16  - MR  -  -
RH-F B jälg/ tracking
Blaze Cobra MAL Liia Rikkinen 193 82 275 VH RH-F B 1
Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 182 84 266 H RH-F B 2
RH-FL V maa-ala/ area search
Jepax Nora HLK Margot Luukas 93 90 183 VH RH-FL V 1
Allsaare Freki SLK Katrin Vellesalu 85 84 169 H RH-FL V 2
RH-FL A maa-ala/ area search
Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 180 82 262 H RH-FL A 1
Margman Virsik SLK Liis Kraut 159 88 247 H RH-FL A 2
RH-FL B maa-ala/ area search
Margman Acapella SLK Piret Koor 188 82 270 VH RH-FL B 1
Jamosch Guard SLK Satu Jore 180 90 270 VH RH-FL B 2
Noseworks Ukko LAB Kirsi Myöhänen 176 93 269 H RH-FL B 3
Icepeak Prider's Ranger BC Mari Tobias 182 83 265 H RH-FL B 4
Rajahiilen Vihuri BC Ritva Holmström 173 85 258 H RH-FL B 5
Margman Leona SLK Marelle Linde 83 84  - MR  -  -
Helkyn Mesimarja LAB Anna-Mari Matikainen 66 81  - MR  -  -
Saturain Quantum of Solace SSN Katrin Laaniste         DSQ  
RH-T V varing/ rubble search
Noseworks Ahti LAB Krista Forsblom 95 91 186 VH RH-T V 1
Noseworks Ove LAB Salla Pohjola 86 89 175 H RH-T V 2
Active Asics Adelheid NSR Ingrid Eha 72 90 162 H RH-T V 3
Schwarze Libelle Agatha SLK Maire Õunmaa 70 87 157 R RH-T V 4
Sweetie-Pie Summertime ISS Sari Halonen 75 47  - MR  -  -
Pretty Flower's Storytime IKS Jenni Ruutiainen 20 70  - MR  -  -
RH-T A varing/ rubble search
Margman Acapella SLK Piret Koor 177 86 263 H RH-T A 1
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 170 84 254 H RH-T A 2
Margman Leona SLK Marelle Linde 152 85 237 R RH-T A 3
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 103 84  - MR  -   
Saturain Quantum of Solace SSN Katrin Laaniste         DSQ  

Palju õnne tulemuse puhul ja suured tänud kõikidele abilistele!

IPO-R RH FL rahvuslik eksam 21.06.2020

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldas rahvusliku IPO-R RH FL maa-alaotsingu eksami

Aeg: 21.juuni 2020, algus kell 9.00 Jõgisoo treeningplatsil

Maa-alaotsingu sooritused toimusid Pihali külas, Kohila vallas Raplamaal 

Kohtunikud Margot Luukas (FCI) maa-alaotsing A ja B tase / Monika Rusing (FCI) maa-alaotsing V tase ning kuulekus ja osavus kõik tasemed

Peakorraldaja Karin Jagant

TULEMUSED

RH-FL V - kohtunik Monika Rusing
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus
Estrellest Fööniks Farah-Frist SLK Merike Võsu 85 81 166 H RH-FL V
Active Asics Adelheid NSR Ingrid Eha 73 88 161 H RH-FL V
Dzemmi MIX Olegs Zaicenkovs 89 72 161 H RH-FL V
Wunderstern Foster SLK Anne Aasma-Erisalu 55 67 - MR -
Ferdinand Bella Mia RVK Alona Molcanova 20 67 - MR -
Incredible Flair Admirari VLK Anna Vinogradova 15 67 - MR -
Margman Artist SLK Erki Muru 10 43 - MR -
RH-FL A & B - kohtunikud Margot Luukas A ja Monika Rusing B
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus
Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 182 79 261 H RH-FL A
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 172 85 257 H RH-FL A
Margman Nacre SLK Piret Koor 166 87 253 H RH-FL A
Sentikki Rix True Value ALK Iveta Puķīte 171 70 241 H RH-FL A
Margman Virsik SLK Liis Kraut 158 60 - MR -
Saturain Quantum of Solace SSN Katrin Laaniste 185 84 269 H RH-FL B

Palju õnne eksami sooritanutele ja suured tänud kõikidele abilistele!

KK ja PJK eksamid 30.05.2020


Eesti Otsingukoerte Klubi korraldas 30.05.2020 koerte koolitusalade eksamid Jõgisoo treeningplatsil Saue vallas, Harjumaal

Kuulekuskoolituse eksam KK1 ja KK2 klassides

Kohtunik Monika Rusing

TULEMUSED

Klass Koera nimi Tõug Koerajuht Punktid Hinne Tulemus
KK-1 Jepax Nora HLK Margot Luukas 95 VH KK-1
KK-1 Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 92 VH KK-1
KK-1 Mustkoer Coral Reef BRC Taisto Paara 86 H KK-1
KK-1 Speckled Best Nemo WSS Anika Einmann 84 H KK-1
KK-1 Ultra Violet Iz Doma Vengre WCP Ingrid Kõrgesaar-Lillmets 85 H KK-1
KK-2 Margman Acapella SLK Piret Koor 85 H KK-2
KK-2 Margman Leona SLK Marelle Linde 87 H KK-2
KK-2 Rayntes Piraya SLK Maire Õunmaa 86 H KK-2
KK-2 Schwarze Libelle Agatha SLK Maire Õunmaa 58 MR -

KK eksami pildid leiab siit!

Põllujälje katse eksam PJK1 klassis


Kohtunik Tatjana Tšernjakova

TULEMUSED

Klass Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus
PJK-1 Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 90 90 180 VH PJK-1
PJK-1 Estrellest Sancho Panza SLK Külli Soo 99 96 195 V PJK-1
PJK-1 Estrellest Strele Steffi SLK Meeli Puusepp 100 91 191 VH PJK-1
PJK-1 Irwlend Naima NSR Janar Tüür 93 93 186 VH PJK-1
PJK-1 Margman Acapella SLK Piret Koor 88 87 175 H PJK-1
PJK-1 Margman Luminosa SLK Monika Rusing 87 91 178 H PJK-1
PJK-1 Ringokris Melian Othar KUL Airika Roosma 91 90 181 VH PJK-1
PJK-1 Zarina's Design Tu Eres Mi Todo SSN Aleksandra Bekker 90 92 182 VH PJK-1
PJK-1 Yacheero's Alpando Azimaro DOB Kaidi Juurik 91 85 176 H PJK-1
 
 
PJK eksami pildid leiab siit!

Veetreeningud hooajal 2020

Treeningud sobivad veepäästega alustavatele koertele ja neile, kellel juba on mõningane varasem kogemus veetreeningutega. Kursus koosneb tutvustavast treeningust, vähemalt 5 treeningkorrast ja lõpueksamist. Osalejatelt eeldatakse iseseisvat tööd ka treeningute vahelisel ajal.

Juhendajad:
Monika Rusing, Eesti Kennelliidu atesteeritud päästekoolitaja
Margot Luukas

Eeldused koerale:
- koer oskab ujuda
- koer on sõbralik ja suhtlemisaldis võõraste inimestega
- eelnev koolitustulemus (BH, KK, IPO-R vms koolitusala) või selleks valmistumine lähiajal

Eeldused koerajuhile:
- ujumise oskus ja valmisolek treeningutes vette minekuks
- hea suhe ja koostöö koeraga

Treeningutes käsitletavad harjutused ja omandatavad oskused:
- eseme toomine paadist
- paadisõit ja hüpe paadist
- sõit aerusurfilaual
- triiviva paadi või surfilaua toomine kaldale (köiest)
- uppuja toomine kaldale
- ujumine meeskonnana

Koertega töötatakse individuaalselt vastavalt tasemele ja oskustele, korraga on grupis 3-4 koera, harjutusi tehakse kordamööda vaheldumisi.

Kursus lõppeb ametliku veepääste eksamiga, mille reeglitega saab tutvuda siit.

Treeningute ajad:

Treeningud toimuvad perioodil juuni-august kolmapäeviti ja/või reedeti kell 19.00-22.00 Tallinnas Männikul. Täpsem ajakava ja graafik selgub kokkuleppel osalejatega, samuti täpsustatakse eksami toimumise aeg.

Ühe treeningkorra maksumus on 15 eurot.

SELLEKS HOOAJAKS ON TREENINGUD LÕPPENUD!

Huvi korral ja info saamiseks vabade kohtade osas võib kirjutada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

EKL Gala Show ja Aasta Koer 2019

Eesti Kennelliit autasustas pidulikul Gala Showl 2019.aasta parimad koerasportlasi.

Meil on hea meel esitleda 2019. aasta parimaid otsingukoeri ja koerajuhte:

1. Monika Rusing ja Margman Luminosa

2. Piret Koor ja Margman Acapella

3. Marelle Linde ja Margman Leona

4. Margot Luukas ja Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern

Palju õnne Teile eduka aasta puhul!

RPR parimate tunnustamine

Vabatahtlik Reservpäästerühm tunnustas 2019. aasta parimaid päästerühma liikmeid.

Silmapaistva tegevuse ja heade tulemuste eest said tunnustuse osaliseks:

Tiitli Aasta Koerajuht ja Aasta Koer 2019 pälvisid Monika Rusing ja saksa lambakoer Minni!
Tiitli Aasta Nublu 2019 võitis parima uue tulijana koerajuht Liis Kraut!
 
Palju õnne tublidele!
 
 

Eesti saksa lambakoerte IPO-R MV 2019 - tulemused

02.-03.11.2019 toimusid Harjumaal Jõgisool Eesti saksa lambakoerte meistrivõistlused 2019 maa-ala otsingus (IPO-R RH-FL).

ESLÜ IPO-R Meistrid 2019 on Monika Rusing ja saksa lambakoer Margman Luminosa! Palju õnne võitjatele!

Kõiki tulemusi näeb siit!

Foto Pille Saar

IPO-R RH-FL ja F eksamid 01.-03.11.2019 - tulemused

Aeg: 01.-03.11.2019

Kategooriad: IPO-R RH-FL V (maa-alaotsing eelkatse), RH-F V (jälg eelkatse), RH-F A & B (jälg)

Koht: Jõgisoo, Saue vald, Harjumaa

Kohtunik: Monika Rusing, FCI (Eesti)

Peakorraldaja: Aili Kivinurm, telefon +372 53435115

Korraldav organisatsioon:  Eesti Otsingukoerte Klubi

TULEMUSED:

Koer Tõug Koerajuht A B Punktid Hinne Tulemus
RH-F V
Noseworks Ukko LAB Kirsi Myöhänen 90 89 179 hea RH-F V
Lex MIX Susanna Tavela 82 88 170 hea RH-F V
Helkyn Mesimarja LAB Anna-Mari Matikainen 80 70 150 rahuldav RH-F V
Helkyn Mowgli LAB Anna-Mari Matikainen 71 71 142 rahuldav RH-F V
RH-FL V
Ingardia Taiger MIX Natalya Chumarina 84 87 171 hea RH-FL V
Schwarze Libelle Agatha SLK Maire Õunmaa 88 76 164 hea RH-FL V
Shelby Goldwind Golden Stern IDA Elena Kryukova 78 60   mitterahuldav
RH-F A
Noseworks Ukko LAB Kirsi Myöhänen 186 79 265 hea RH-F A
Musketeer's Qaia SLK Merja Helin 178 82 260 hea RH-F A
Rayntes Ohanna SLK Pille Kask 156 80 236 rahuldav RH-F A
RH-F B
Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 160 96 256 hea RH-F B

Rahvuslik IPO-R RH-T eksam 08.09.2019 - tulemused

Aeg: 08.09.2019
Koht: Jõgisoo, Saue vald, Harjumaa

Klassid: RH-T V & A, (varingu otsing)

Kohtunik: Monika Rusing, FCI
Korraldav organisatsioon: Eesti Otsingukoerte Klubi
Peakorraldaja: Margot Luukas

Foto Mihkel Rikas

Koer Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus
RH-T V              
Sophie For Dolbia Sykstus LAB Marilis Saul 85 75 160 H RH-T V
Margman Leona  SLK Marelle Linde 87 71 158 R RH-T V
Lady’s Crew Wuhuu LAB Kristi Kreitsmann 86 71 157 R RH-T V
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 74 80 154 R RH-T V
Margman Virsik SLK Liis Kraut 70 79 149 R RH-T V
RH-T A              
Saturain Quantum of Solace SSN Katrin Laaniste 172 85 257 H RH-T A
Margman Acapella SLK Piret Koor 166 83 249 H RH-T A
Nauruparran Magical Breeze Nuppu NSR Satu Syvänperä 149 64 - MR  
Hevossaaren Caaos HLK Heidi Nuust 99 74 - MR  

RV IRO päästekoerte katsed IPO-R RH-F ja RH-FL 24.-25.08.2019 - tulemused

Aeg:                                    24.-25.08.2019

Võistlusklassid:                   IPO-R RH-F V, A ja B (jälg)    

                                           IPO-R RH-FL V, A ja B (maa-ala otsing)

Koht:                                  Viimsi, Harjumaa                        

Korraldav organisatsioon:   Eesti Otsingukoerte Klubi

Peakorraldaja:                    Triin Raag

TULEMUSED

RH-F V - kohtunik Pavel Sabacky
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Siipiveikon Passissa Palsalla LAB Carita Heikkilä 72 91 163 H RH-F V 1.
Musketeer’s Qaia SLK Merja Helin 70 91 161 H RH-F V 2.
Capricole Montana Snowbowl ALK Tuuli Söderström 77 81 158 R RH-F V 3.
RH-F A - kohtunikud Pavel Sabacky A ja Resi Gerritsen B
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Ruutipussi Ákariina MAL Kirsi Karmala 153 91 244 H RH-F A 1.
Musketeer’s Qaia SLK Merja Helin 142 84 226 R RH-F A 2.
Amy’s White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 141 81 222 R RH-F A 3.
Siipiveikon Passissa Palsalla LAB Carita Heikkilä 83 73 - MR -  
RH-F B - kohtunikud Pavel Sabacky A ja Resi Gerritsen B
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Blaze Cobra MAL Liia Rikkinen 184 83 267 H RH-F B 1.

RH-F V autasustamine

RH-F A austasustamine

RH-F B autasustamine

RH-FL V - kohtunik Pavel Sabacky
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Volt Vinner MAL Olga Verbitskaya 89 92 181 VH RH-FL V 1.
Fire Shadow Kassandra NSR Nadezhda Grigoreva 92 84 176 H RH-FL V 2.
Margman Virsik SLK Liis Kraut 89 82 171 H RH-FL V 3.
Zavoolon MIX Olga Verbitskaya 96 70 166 H RH-FL V 4.
Noseworks Ove LAB Salla Pohjola 78 73 151 R RH-FL V 5.
Helkyn Mowgli LAB Anna-Mari Matikainen 87 65 - MR -  
Angelina MIX Mariia Chuprova 90 60 - MR -  
Active Asics Adelheid NSR Ingrid Eha 59 86 - MR -  
Vivacr con allegria Antonin BC Nadezhda Griannik 90 katkestatud - MR -  
Estrellest Fööniks Farah-Frist SLK Merike Võsu 10 katkestatud - MR -  
RH-FL A - kohtunikud Pavel Sabacky A ja Resi Gerritsen B
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Coccinella Cane d’Oro Italiano CC Livia Kask 188 94 282 VH RH-FL A 1.
Fire Shadow Kassandra NSR Nadezhda Grigoreva 191 72 263 H RH-FL A 2.
Velgia Red MAL Anastasiia Azarova 196 65 - MR -  
Capricole Montana Snowbowl ALK  Tuuli Söderström 107 71 - MR -  
Scotchwood Cleveland ALK Svetlana Dmitrieva 127

5/

katkestatud

- MR -  
RH-FL B - kohtunik Resi Gerritsen
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Margman Acapella SLK Piret Koor 183 79 262 H RH-FL B 1.
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 169 84 253 H RH-FL B 2.
Jamosch Guard SLK Satu Jore 142 93 235 R RH-FL B 3.
Noseworks Ukko LAB Kirsi Myöhänen 139 82 - MR -  
Icepeak Prider’s Ranger BC Mari Tobias 123 90 - MR -  
Rajahiilen Vihuri BC Ritva Holmström 125 56 - MR -  
Saturain Quantum of Solace SSN Katrin Laaniste 104 79 - MR -  
Margman Leona SLK Marelle Linde 93 89 - MR -  
Helkyn Mesimarja LAB Anna-Mari Matikainen 8 73 - MR -  
Little Blue Moon Be Happy BC Elke Jackel 5

12/

katkestatud

- MR -  

RH-FL V autasustamine

RH-FL A autasustamine

 RH-FL B autasustamine 

Rahvuslik IPO-R RH-W võistlus

Aeg: 20.07.2019
Koht: Raku järv, Saku vald, Harjumaa
Klassid: RH-W V, A, B (veetöö)

Kohtunik: Danielle Richard, FCI (Belgia)
Korraldav organisatsioon: Eesti Otsingukoerte Klubi
Peakorraldaja: Mihkel Rikas

 

Foto Mihkel Rikas

Koer Tõug Koerajuht A B Punktid Hinne Tulemus Koht
RH-W V
Myytin Fiksu Ja Kypsä BC Anna-Leena Väätänen 88 96 184 VH RH-W V 1.
Icepeak Prider's Ranger BC Mari Tobias 75 90 165 H RH-W V 2.
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 70 85 155 R RH-W V 3.
Reval Dream Esprit KUL Inga Sild 60 74   MR - -
RH-W A
Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 188 91 279 VH RH-W A 1.
RH-W B
Norbon Hill Bell Olive Nuare LAB Aili Kivinurm 174 86 260 H RH-W B 1.