Eesti Otsingukoerte Klubi

Rahvuslik IPO-R RH-T eksam 08.09.2019 - tulemused

Aeg: 08.09.2019
Koht: Jõgisoo, Saue vald, Harjumaa

Klassid: RH-T V & A, (varingu otsing)

Kohtunik: Monika Rusing, FCI
Korraldav organisatsioon: Eesti Otsingukoerte Klubi
Peakorraldaja: Margot Luukas

Foto Mihkel Rikas

Koer Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus
RH-T V              
Sophie For Dolbia Sykstus LAB Marilis Saul 85 75 160 H RH-T V
Margman Leona  SLK Marelle Linde 87 71 158 R RH-T V
Lady’s Crew Wuhuu LAB Kristi Kreitsmann 86 71 157 R RH-T V
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 74 80 154 R RH-T V
Margman Virsik SLK Liis Kraut 70 79 149 R RH-T V
RH-T A              
Saturain Quantum of Solace SSN Katrin Laaniste 172 85 257 H RH-T A
Margman Acapella SLK Piret Koor 166 83 249 H RH-T A
Nauruparran Magical Breeze Nuppu NSR Satu Syvänperä 149 64 - MR  
Hevossaaren Caaos HLK Heidi Nuust 99 74 - MR  

RV IRO päästekoerte katsed IPO-R RH-F ja RH-FL 24.-25.08.2019 - tulemused

Aeg:                                    24.-25.08.2019

Võistlusklassid:                   IPO-R RH-F V, A ja B (jälg)    

                                           IPO-R RH-FL V, A ja B (maa-ala otsing)

Koht:                                  Viimsi, Harjumaa                        

Korraldav organisatsioon:   Eesti Otsingukoerte Klubi

Peakorraldaja:                    Triin Raag

TULEMUSED

RH-F V - kohtunik Pavel Sabacky
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Siipiveikon Passissa Palsalla LAB Carita Heikkilä 72 91 163 H RH-F V 1.
Musketeer’s Qaia SLK Merja Helin 70 91 161 H RH-F V 2.
Capricole Montana Snowbowl ALK Tuuli Söderström 77 81 158 R RH-F V 3.
RH-F A - kohtunikud Pavel Sabacky A ja Resi Gerritsen B
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Ruutipussi Ákariina MAL Kirsi Karmala 153 91 244 H RH-F A 1.
Musketeer’s Qaia SLK Merja Helin 142 84 226 R RH-F A 2.
Amy’s White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 141 81 222 R RH-F A 3.
Siipiveikon Passissa Palsalla LAB Carita Heikkilä 83 73 - MR -  
RH-F B - kohtunikud Pavel Sabacky A ja Resi Gerritsen B
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Blaze Cobra MAL Liia Rikkinen 184 83 267 H RH-F B 1.

RH-F V autasustamine

RH-F A austasustamine

RH-F B autasustamine

RH-FL V - kohtunik Pavel Sabacky
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Volt Vinner MAL Olga Verbitskaya 89 92 181 VH RH-FL V 1.
Fire Shadow Kassandra NSR Nadezhda Grigoreva 92 84 176 H RH-FL V 2.
Margman Virsik SLK Liis Kraut 89 82 171 H RH-FL V 3.
Zavoolon MIX Olga Verbitskaya 96 70 166 H RH-FL V 4.
Noseworks Ove LAB Salla Pohjola 78 73 151 R RH-FL V 5.
Helkyn Mowgli LAB Anna-Mari Matikainen 87 65 - MR -  
Angelina MIX Mariia Chuprova 90 60 - MR -  
Active Asics Adelheid NSR Ingrid Eha 59 86 - MR -  
Vivacr con allegria Antonin BC Nadezhda Griannik 90 katkestatud - MR -  
Estrellest Fööniks Farah-Frist SLK Merike Võsu 10 katkestatud - MR -  
RH-FL A - kohtunikud Pavel Sabacky A ja Resi Gerritsen B
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Coccinella Cane d’Oro Italiano CC Livia Kask 188 94 282 VH RH-FL A 1.
Fire Shadow Kassandra NSR Nadezhda Grigoreva 191 72 263 H RH-FL A 2.
Velgia Red MAL Anastasiia Azarova 196 65 - MR -  
Capricole Montana Snowbowl ALK  Tuuli Söderström 107 71 - MR -  
Scotchwood Cleveland ALK Svetlana Dmitrieva 127

5/

katkestatud

- MR -  
RH-FL B - kohtunik Resi Gerritsen
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Margman Acapella SLK Piret Koor 183 79 262 H RH-FL B 1.
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 169 84 253 H RH-FL B 2.
Jamosch Guard SLK Satu Jore 142 93 235 R RH-FL B 3.
Noseworks Ukko LAB Kirsi Myöhänen 139 82 - MR -  
Icepeak Prider’s Ranger BC Mari Tobias 123 90 - MR -  
Rajahiilen Vihuri BC Ritva Holmström 125 56 - MR -  
Saturain Quantum of Solace SSN Katrin Laaniste 104 79 - MR -  
Margman Leona SLK Marelle Linde 93 89 - MR -  
Helkyn Mesimarja LAB Anna-Mari Matikainen 8 73 - MR -  
Little Blue Moon Be Happy BC Elke Jackel 5

12/

katkestatud

- MR -  

RH-FL V autasustamine

RH-FL A autasustamine

 RH-FL B autasustamine 

Lisainfo IPO-R võistlejatele 24.-25.08.2019

Lisainfo võistlejatele - kohtunike poolt 23.08.2019 platsil loositud harjutuste sooritamise järjekord IPO-R võistlustel A ja B-taseme kuulekuses ja osavuses on järgmine:

A-tase

1. Rihmata kõrvalkõnd ja inimrühm

2. Kontroll distantsilt

3. Eseme toomine tasasel maal

4. Kandmine ja üleandmine

5. Liikuv tünnidest sild

6. Redel

7. Tunnel

8. Juhitavus distantsilt (koerajuhi määratud järjekord)

9. Lamamine häiritud olukorras

B-tase

1. Rihmata kõrvalkõnd ja inimrühm

2. Kontroll distantsilt

3. Eseme toomine tasasel maal

4. Kandmine ja üleandmine

5. Redel

6. Tunnel

7. Rippsild

8. Juhitavus distantsilt (loositud järjekord 1-tagumine; 2-vasak; 3-parem)

9. Lamamine häiritud olukorras

Toomisesemete valik

A-tasemel koerajuhi valikul

B-tasemel kohtuniku valikul roosa tekstiilist kott (kokkupandav vihmavari)

Rahvuslik IPO-R RH-W võistlus

Aeg: 20.07.2019
Koht: Raku järv, Saku vald, Harjumaa
Klassid: RH-W V, A, B (veetöö)

Kohtunik: Danielle Richard, FCI (Belgia)
Korraldav organisatsioon: Eesti Otsingukoerte Klubi
Peakorraldaja: Mihkel Rikas

 

Foto Mihkel Rikas

Koer Tõug Koerajuht A B Punktid Hinne Tulemus Koht
RH-W V
Myytin Fiksu Ja Kypsä BC Anna-Leena Väätänen 88 96 184 VH RH-W V 1.
Icepeak Prider's Ranger BC Mari Tobias 75 90 165 H RH-W V 2.
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 70 85 155 R RH-W V 3.
Reval Dream Esprit KUL Inga Sild 60 74   MR - -
RH-W A
Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 188 91 279 VH RH-W A 1.
RH-W B
Norbon Hill Bell Olive Nuare LAB Aili Kivinurm 174 86 260 H RH-W B 1.

Rahvuslik IPO-R RH-FL võistlus

Aeg: 21.07.2019
Kuulekuse plats: Jõgisoo, Saue vald, Harjumaa
Maa-ala otsing: Pihali, Kohila vald, Raplamaa

Klassid: RH-FL V & A, (maa-ala otsing)

Kohtunik: Monika Rusing, FCI
Korraldav organisatsioon: Eesti Otsingukoerte Klubi
Peakorraldaja: Piret Koor

Foto Piret Koor

Koer Tõug Koerajuht A B Punktid Hinne Tulemus Koht
RH-FL V
Hevossaaren Caaos HLK Heidi Nuust 97 86 183 VH RH-FL V 1.
Lady's Crew Wuhuu LAB Kristi Kreitsmann 93 84 177 H RH-FL V 2.
Margman Virsik SLK Liis Kraut 83 91 174 H RH-FL V 3.
Schwarze Libelle Agatha SLK Maire Õunmaa 71 71 142 R RH-FL V 4.
RH-FL A
Jamosch Guard SLK Satu Jore 160 88 248 H RH-FL A 1.
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 165 79 244 H RH-FL A 2.
Rayntes Ohanna SLK Pille Kask 105 87 - MR - -
Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 108 79 - MR - -
Sweetie-Pie Queen Of New Orleans ISS Merike Võsu - - - katkestas - -

KK eksam 27.05.2019 Jõgisool

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldab kuulekuskoolituse KK eksami Jõgisoo platsil Saue vallas
27.mail 2019 algusega kell 18.30
Kohtunik Urve Lageda

TULEMUSED

Klass Koera nimi Tõug Omanik/ Koerajuht Kokku Hinne Tulemus
 
KK-1 Rayntes Piraya SLK Alexandra Sepp/ Maire Õunmaa 95 VH KK-1
KK-1 Margman Leona  SLK Marelle Linde 84 H KK-1
KK-1 Margman Virsik SLK Liis Kraut 77 R KK-1
KK-1 Margman Lumiere SLK Marelle Muru 77 R KK-1
KK-2 Esthund Moon Caesar SLK Hiye Kuuli/    Katrin Mänd 77 R KK-2
KK-2 Rayntes Ohanna SLK Pille Kask 70 R KK-2

IPO-R Eesti Meistrivõistlused 2019 & RV IPO-R CACIT võistluse tulemused

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2019 JA RAHVUSVAHELINE CACIT VÕISTLUS PÄÄSTEKOERTELE

Aeg: 20.-21.04.2019

Kategooriad: IPO-R RH-FL V, A ja B (maa-alaotsing)

Koht: Tagadi küla, Saku vald, Harjumaa

Kohtunik: Jose Buggenhout, FCI (Belgia)

Korraldav organisatsioon:  Eesti Otsingukoerte Klubi

Peakorraldaja: Jaanika Jundas

Võistluste raames toimusid Eesti Meistrivõistlused (EMV) maa-alaotsingus RH-FL B tasemel, mis korraldatati koostöös EKL-KKK-ga.

Eesti IPO-R Meistrid 2019 on saksa lambakoer Margman Luminosa ja koerajuht Monika Rusing!

Palju õnne meistritele!

IPO-R Eesti Meistrid 2019

IPO-R EMV esikolmik

RV CACIT RH-FL B autasustamine

RH-FL A autasustamine

Traditsiooniline lõputort

Täname kõiki osalejaid väga põneva võistluse eest ja õnnitleme neid, kellel kastanid auga tulest välja õnnestus tuua!

Samuti soovime tänada kohtunikku ja kõiki meie korraldajaid ja abilisi/figurante, kes oma panuse andsid! Suurepärane töö taaskord, ilma Teieta selliseid võistlusi ei saaks toimuda!

Veel täname oma toetajaid ja sponsoreid, kes ühel või teisel moel võistlusele õla alla panid: Eesti Kennelliit, Prima Dog ja AS Mobec, Non-Stop dogwear, Balsnack, Kaitseliit ja Tagadi Koerte Treeningkeskus

Tulemuste vaatamiseks vajuta nupule loe edasi. 

IPO-R EMV ennustusvõistluse tulemused

20.-21.aprillil 2019 toimusid Harjumaal Tagadil IPO-R Eesti Meistrivõistlused 2019 päästekoertele.

Eesti Otsingukoerte Klubi kuulutas välja ennustusvõistluse, kus kõikidel soovijatel oli võimalus ennustada, kellest saab järgmine
IPO-R Meister!

Ennustusvõistlusest võttis osa üle 50 inimese, kellest vaid 5 ennustaja prognoos läks täppi! 

Loosi tahtel võitis Non-Stop dogwearilt ennustusvõistluse auhinna Kaiu Piirmann Võrumaalt!

Palju õnne!

 

IRO 2019.aasta kalenderplaan ja eelinfo

Rahvusvaheline Päästekoerte Organisatsioon IRO on avaldanud 2019.aasta ürituste kalenderplaani, mis on leitav sellelt lingilt.

24.-25.augustil 2019 toimuvad  Eestis IRO rahvusvahelised päästekoerte katsed jäljes ja maa-alaotsingus, kus kohtunikeks IRO kohtunikud P.Sabacky (CZ), R.Gerritsen (NL), C.Kranz (AT)

Üritusel osalemise ja registreerumise kohta avaldatakse info aegsasti kodulehel.

EKL Gala Show ja Aasta Koer 2018

Eesti Kennelliidu pidulikul Gala Showl õnnitleti 2018.aasta parimad koerasportlasi.

Meil on rõõm esitleda 2018 aasta Eesti parimaid otsingukoeri ja koerajuhte:

EKL Gala parimad 2018 web

Foto Eesti Kennelliit Facebook


1. Margot Luukas ja Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern
2. Piret Koor ja Margman Niten
3. Piret Koor ja Margman Acapella
4. Kris Heinsoo ja Perfect Diamond Shadow Dog

Palju õnne Teile suurepärase aasta puhul!

Kõiki Aasta Koer 2018 tulemusi näeb Eesti Kennelliidu lehelt!

NB! Üleminekuperiood seoses uute IPO-R reeglitega

IRO-lt on saabunud teadaanne, et seoses üleminekuga uutele IPO-R reeglitele alates 01.01.2019 on IRO ja FCI kokku leppinud üleminekuperioodis.
Kõik, kes on saavutanud 2018.aastal tulemuse, et liikuda edasi järgmisele tasemele, saavad startida sellel tasemel ka peale 01.01.2019.

See tähendab:

1. Koer võib startida 2019.aastal B-tasemel kui A-tase on 2018.aastal positiivselt sooritatud
2. Koer võib startida A-tasemel (lubatud kõik kategooriad) kui E-tase on 2018.aastal positiivselt sooritatud.

-----------------------------------

For the transition from IPO-R 2012 to IPO-R 2019, in order to keep the integrity of the current Testing Standards, IRO and FCI have agreed on the following rules:  

Who had achieved the qualification for the next level in 2018 can start in this level also after 01.01.2019.

This means:

1. Who has achieved a positive A test once in 2018 can start in B in 2019.
2. Who has achieved a positive E test in 2018 can start in A no matter in which discipline.

Aasta Koerajuht ja Aasta Koer 2018

Vabatahtlik Reservpäästerühm tunnustas 2018. aasta parimaid päästerühma liikmeid silmapaistva tegevuse ja heade tulemuste eest.  
Kategoorias Aasta Koerajuht ja Aasta Koer viisid sel aastal tiitli koju Margot Luukas ja hollandi lambakoer Roosi!

Foto Mihkel Rikas