Eesti Otsingukoerte Klubi

IPO-R RH W ja VP võistlused 10.-11.07.2021 - tulemused lisatud!

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldas 10-11.juulil IPO-R RH-W ja VP võistlused veetöös Harjumaal, Raku järve ääres

Kohtunikud:
Aili Kivinurm, klassid VP1, VP2, VP3
Margot Luukas (FCI), klassid IPO-R RH-W V ja A

VP võistluse tulemused

VP1 autasustamine

VP2 autasustamine

VP3 autasustamine

Kõik tulemused:

Koer nimi Tõug Koerajuht Punktid Hinne Tulemus Koht
Pius vom Keltenhügel LAN Kristina Lidaka 100 V VP1 1.
Margman Avatar SLK Piret Koor 93 VH VP1 2.
Pyydyskartanon Billa Bong TER Madis Kipper 92 VH VP1 3.
Redwhitesilk Irish Treasure IVS Angela Tiivel 91 VH VP1 4.
Sunntoya's Xanthe SLK Veikko Saari 89 H VP1 5.
Even Darker Crash MAL Susan Lindblom 49 MR - -
Jepax Nora HLK Margot Luukas 99 V VP2 1.
Follow The Leader Dashing Earl BC Anneli Aasa 92 VH VP2 2.
Margman Leona SLK Marelle Linde 79 R VP2 3.
Zebulons Wick Rocks SIL Aet Toose 70 R VP2 4.
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 52 MR - -
Majakkasaaren Tuiverrus SIL Tuija Manninen 100 V VP3 1.
Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 99 V VP3 2.
Margman Acapella SLK Piret Koor 91 VH VP3 3.
My Brand House Of The Rising Sun LAB Kersti Kuusk 59 MR - -

 

IPO-R RH-W võistluse tulemused

IPO-R RH-W V autasustamine

 

IPO-R RH-W A autasustamine

Kõik tulemused:

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
Pius vom Keltenhügel LAN Kristina Lidaka 84 86 170 H RH-W V 1.
Redwhitesilk Irish Treasure IVS Angela Tiivel 72 87 159 R RH-W V 2.
Margman Acapella SLK Piret Koor 170 93 263 H RH-W A 1.
Margman Leona SLK Marelle Linde 156 92 248 H RH-W A 2.
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 155 64 - MR -  

Palju õnne edukatele tulemuste puhul ja suur aitäh kõikidele osalejatele ning abilistele, kes võistluste läbiviimisel abiks olid!

Ürituste pildialeriid leiab Facebookist Mihkli galeriist!

IPO-R Eesti Meistrivõistlused 2021 & IPO-R võistlused - tulemused lisatud!

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2021 JA IPO-R VÕISTLUSED PÄÄSTEKOERTELE

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldab Harjumaal 22.-23.mail IPO-R võistlused maa-ala otsingus

22.mail korraldatati koostöös EKL-KKK-ga Eesti Meistrivõistlused (EMV) RH-FL B tasemel.
IPO-R Eesti Meister 2021 tiitlile võistlesid koerad, kes on kantud EST-registrisse.
EMV võistluse kohtunik Margot Luukas (FCI)

Meistrrivõistluste tulemused:

IPO-R Eesti Meistrid 2021 on saksa lambakoer Margman Viksik ja koerajuht Marii Pikkoja!

Palju õnne meistritele!

IPO-R Eesti Meistrid 2021

 IPO-R EMV autasustamine

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Punktid Hinne Tulemus Koht
Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 186 84 270 VH RH-FL B 1
Coccinella Cane D'oro Italiano CC Livia Kask 182 81 263 H RH-FL B 2
Margman Acapella SLK Piret Koor 185 77 262 H RH-FL B 3
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 180 80 260 H RH-FL B 4
Margman Leona SLK Marelle Linde 141 87 228 R RH-FL B 5
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 148 72 220 R RH-FL B 6
Margman Virsik SLK Liis Kraut 112 77  - MR  -

23.mail korraldatati IPO-R võistlused RH-FL A tasemel.

Võistluse kohtunik Monika Rusing (FCI)

Võistluse tulemused

IPO-R RH-FL A autasustamine

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Punktid Hinne Tulemus Koht
Jepax Nora HLK Margot Luukas 172 84 256 H RH-FL A 1
Schwarze Libelle Agatha SLK Maire Õunmaa 155 86 241 H RH-FL A 2
Estrellest Jeti Julita SLK Erik Mäesep 158 82 240 H RH-FL A 3
Estrellest Fööniks Farah-Frist SLK Merike Võsu 147 77 224 R RH-FL A 4
Active Asics Adelheid NSR Ingrid Eha 73 79  - MR  -

Mihkli pildigaleriid mõlemast võistluspäevast on leitavad Facebookist: EMV pildid FL A pildid

Suur-suur aitäh kõikidele osalejatele ja abilistele, kes võistluste korraldamisesse panustasid!

Palju-palju õnne ilusate soorituste ja tulemuste puhul!

KK eksam 14.06.2021 - tulemused lisatud!

Aeg: 14.juuni 2021
Koht: Tuula treeningplats, Saue vald, Harjumaa
Kohtunik: Monika Rusing

Klass Koera nimi Tõug Koerajuht Punktid Hinne Tulemus
KK1 Evergrey's Erroi SLK Annika Toome 96 V KK1
KK1 Kalliskivi Mega Rõõmus Miia ALK Irja Toome 94 VH KK1
KK1 Estrellest Elf Eros SLK Kaie Junmann 76 R KK1
KK2 Reval Dream Auburn Augustina LAB Reelika Kaasik 86 H KK2
KK3 Margman Acapella SLK Piret Koor 81 H KK3
KK3 Norbon Hill Bell Olive Nuare LAB Aili Kivinurm   katkestas -

 

 

KK eksam 26.04.2021 - tulemused lisatud!

Aeg: 26.aprill 2021
Koht: Jõgisoo, Saue vald, Harjumaa
Kohtunik: Monika Rusing

Klass Koer Tõug Koerajuht Punktid Hinne Tulemus
KK-1 Redwhitesilk Irish Treasure IVS Angela Tiivel 93 väga hea KK-1
KK-1 Margman Liezel SLK Helen Kommussar 91 väga hea KK-1
KK-1 Margman Heston Harrington SLK Marika Reinol 90 väga hea KK-1
KK-1 Reval Dream Auburn Augustina LAB Reelika Kaasik 89 hea KK-1
KK-1 Margman Artist SLK Erki Muru 89 hea KK-1
KK-1 Egilson's Susanna ROT Kelly Tikerpe 85 hea KK-1
KK-1 Margman Avatar SLK Piret Koor 83 hea KK-1
KK-2 Mustkoer Coral Reef BC Taisto Paara 94 väga hea KK-2
KK-2 Schwarze Libelle Agatha SLK Maire Õunmaa 85 hea KK-2
KK-2 Rayntes Poseidon SLK Airi Kruusmaa 81 hea KK-2
KK-3 Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 79 rahuldav KK-3

IPO-R RH FL rahvuslik eksam 27.12.2020 - tulemused lisatud!

Aeg: 27.detsember 2020
Koht: Jõgisoo, Saue vald, Harjumaa
Kohtunik: Monika Rusing, FCI
Peakorraldaja: Marii Pikkoja, kontakt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

TULEMUSED

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus
Margman Avatar SLK Piret Koor 83 88 171 H RH-FL V
Margman Artist SLK Erki Muru 70 70 140 R RH-FL V
Jepax Nora HLK Margot Luukas 181 92 273 VH RH-FL A
Margman Virsik SLK Liis Kraut 172 74 246 H RH-FL A
Schwarze Libelle Agatha SLK Maire Õunmaa 156 70 226 R RH-FL A
Estrellest Fööniks Farah-Frist SLK Merike Võsu 162 66 - MR -
 
Palju õnne tulemuste puhul!

IPO-R EMV 2020 & IPO-R võistlused - tulemused lisatud!

Aeg: 24.-25.oktoober 2020

Koht: Pihali, Kohila vald, Raplamaa
Kohtunik: Margot Luukas, FCI
Peakorraldaja: Karin Jagant

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldas koostöös EKL-KKK-ga RH-FL B tasemel Eesti Meistrivõistlused (EMV) 2020 maa-alaotsingus. 

Eesti Saksa Lambakoerte Ühinguga koostöös korraldati IPO-R RH-FL võistlused kõikides klassides (RH-FL V, A, B). 

Eesti IPO-R Meistrid 2020 on saksa lambakoer Margman Acapella ja koerajuht Piret Koor!

Palju õnne meistritele!

0

 IPO-R Eesti meistrid 2020

IPO-R EMV 2020 autasustamine

TULEMUSED

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
RH-FL B Eesti Meistrivõistlused
Margman Acapella SLK Piret Koor 189 85 274 VH RH-FL B 1
Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 180 77 257 RH-FL B 2
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 182 71 253 RH-FL B 3
Margman Leona  SLK Marelle Linde 152 86 238 R RH-FL B 4
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 69 81 - MR - -
RH-FL A
Margman Virsik SLK Liis Kraut 115 83 - MR - -
Estrellest Fööniks Farah-Frist SLK Merike Võsu 102 88 - MR - -
Simba MIX Teunis Elbertus Tijsseling 98 74 - MR - -
RH-FL V
Reval Dream Auburn Augustina LAB Reelika Kaasik 90 80 170 H RH-FL V 1
Milky Way Soul Apollo KUL Kaire Marttila 92 74 166 H RH-FL V 2
Margman Heston Harrington SLK Marika Reinol 80 72 152 R RH-FL V 3
Speckled Best Nemo WSS Anika Einmann 72 67 - MR   -

Pilte võistluste kuulekuse ja osavuse sooritustest ning autasustamisest näeb siit! Fotod Mihkel Rikas.

Soovime tänada meie korraldajaid ja abilisi/figurante, kes oma panuse andsid!

Palju õnne värsketele meistritele ja kõikidele teistele, kes tulemused saavutasid. Teistele aga pind päkka järgmiseks korraks!

IRO TEST 2020 - tulemused lisatud/ results enclosed!

Rahvusvahelised IRO päästekoerte katsed / International IRO Testing Event for Rescue Dogs

Asukoht ja aeg /Test location and date: Harju County, Estonia, 28.-30. August 2020

Kohtunik/ Judge:

Detlef Kühn DE

Osalemisklassid / Test levels: IPO-R RH-F V, A, B; RH-FL V, A, B; RH-T V, A

Korraldaja / Organizer: Estonian Search Dogs Club - Õie Soovik

TULEMUSED / RESULTS:

Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus Koht
RH-F V jälg/ tracking
Jamosch Guard SLK Satu Jore 93 97 190 VH RH-F V 1
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 85 89 174 H RH-F V 2
Rajahiilen Vihuri BC Ritva Holmström 80 91 171 H RH-F V 3
Sweeti-Pie Summertime ISS Sari Halonen 56 16  - MR  -  -
RH-F B jälg/ tracking
Blaze Cobra MAL Liia Rikkinen 193 82 275 VH RH-F B 1
Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 182 84 266 H RH-F B 2
RH-FL V maa-ala/ area search
Jepax Nora HLK Margot Luukas 93 90 183 VH RH-FL V 1
Allsaare Freki SLK Katrin Vellesalu 85 84 169 H RH-FL V 2
RH-FL A maa-ala/ area search
Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 180 82 262 H RH-FL A 1
Margman Virsik SLK Liis Kraut 159 88 247 H RH-FL A 2
RH-FL B maa-ala/ area search
Margman Acapella SLK Piret Koor 188 82 270 VH RH-FL B 1
Jamosch Guard SLK Satu Jore 180 90 270 VH RH-FL B 2
Noseworks Ukko LAB Kirsi Myöhänen 176 93 269 H RH-FL B 3
Icepeak Prider's Ranger BC Mari Tobias 182 83 265 H RH-FL B 4
Rajahiilen Vihuri BC Ritva Holmström 173 85 258 H RH-FL B 5
Margman Leona SLK Marelle Linde 83 84  - MR  -  -
Helkyn Mesimarja LAB Anna-Mari Matikainen 66 81  - MR  -  -
Saturain Quantum of Solace SSN Katrin Laaniste         DSQ  
RH-T V varing/ rubble search
Noseworks Ahti LAB Krista Forsblom 95 91 186 VH RH-T V 1
Noseworks Ove LAB Salla Pohjola 86 89 175 H RH-T V 2
Active Asics Adelheid NSR Ingrid Eha 72 90 162 H RH-T V 3
Schwarze Libelle Agatha SLK Maire Õunmaa 70 87 157 R RH-T V 4
Sweetie-Pie Summertime ISS Sari Halonen 75 47  - MR  -  -
Pretty Flower's Storytime IKS Jenni Ruutiainen 20 70  - MR  -  -
RH-T A varing/ rubble search
Margman Acapella SLK Piret Koor 177 86 263 H RH-T A 1
Margman Luminosa SLK Monika Rusing 170 84 254 H RH-T A 2
Margman Leona SLK Marelle Linde 152 85 237 R RH-T A 3
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 103 84  - MR  -   
Saturain Quantum of Solace SSN Katrin Laaniste         DSQ  

Palju õnne tulemuse puhul ja suured tänud kõikidele abilistele!

IPO-R RH FL rahvuslik eksam 21.06.2020

Eesti Otsingukoerte Klubi korraldas rahvusliku IPO-R RH FL maa-alaotsingu eksami

Aeg: 21.juuni 2020, algus kell 9.00 Jõgisoo treeningplatsil

Maa-alaotsingu sooritused toimusid Pihali külas, Kohila vallas Raplamaal 

Kohtunikud Margot Luukas (FCI) maa-alaotsing A ja B tase / Monika Rusing (FCI) maa-alaotsing V tase ning kuulekus ja osavus kõik tasemed

Peakorraldaja Karin Jagant

TULEMUSED

RH-FL V - kohtunik Monika Rusing
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus
Estrellest Fööniks Farah-Frist SLK Merike Võsu 85 81 166 H RH-FL V
Active Asics Adelheid NSR Ingrid Eha 73 88 161 H RH-FL V
Dzemmi MIX Olegs Zaicenkovs 89 72 161 H RH-FL V
Wunderstern Foster SLK Anne Aasma-Erisalu 55 67 - MR -
Ferdinand Bella Mia RVK Alona Molcanova 20 67 - MR -
Incredible Flair Admirari VLK Anna Vinogradova 15 67 - MR -
Margman Artist SLK Erki Muru 10 43 - MR -
RH-FL A & B - kohtunikud Margot Luukas A ja Monika Rusing B
Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus
Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 182 79 261 H RH-FL A
Margman Lumiere SLK Marelle Muru 172 85 257 H RH-FL A
Margman Nacre SLK Piret Koor 166 87 253 H RH-FL A
Sentikki Rix True Value ALK Iveta Puķīte 171 70 241 H RH-FL A
Margman Virsik SLK Liis Kraut 158 60 - MR -
Saturain Quantum of Solace SSN Katrin Laaniste 185 84 269 H RH-FL B

Palju õnne eksami sooritanutele ja suured tänud kõikidele abilistele!

KK ja PJK eksamid 30.05.2020


Eesti Otsingukoerte Klubi korraldas 30.05.2020 koerte koolitusalade eksamid Jõgisoo treeningplatsil Saue vallas, Harjumaal

Kuulekuskoolituse eksam KK1 ja KK2 klassides

Kohtunik Monika Rusing

TULEMUSED

Klass Koera nimi Tõug Koerajuht Punktid Hinne Tulemus
KK-1 Jepax Nora HLK Margot Luukas 95 VH KK-1
KK-1 Margman Viksik SLK Marii Pikkoja 92 VH KK-1
KK-1 Mustkoer Coral Reef BRC Taisto Paara 86 H KK-1
KK-1 Speckled Best Nemo WSS Anika Einmann 84 H KK-1
KK-1 Ultra Violet Iz Doma Vengre WCP Ingrid Kõrgesaar-Lillmets 85 H KK-1
KK-2 Margman Acapella SLK Piret Koor 85 H KK-2
KK-2 Margman Leona SLK Marelle Linde 87 H KK-2
KK-2 Rayntes Piraya SLK Maire Õunmaa 86 H KK-2
KK-2 Schwarze Libelle Agatha SLK Maire Õunmaa 58 MR -

KK eksami pildid leiab siit!

Põllujälje katse eksam PJK1 klassis


Kohtunik Tatjana Tšernjakova

TULEMUSED

Klass Koera nimi Tõug Koerajuht A B Kokku Hinne Tulemus
PJK-1 Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern HLK Margot Luukas 90 90 180 VH PJK-1
PJK-1 Estrellest Sancho Panza SLK Külli Soo 99 96 195 V PJK-1
PJK-1 Estrellest Strele Steffi SLK Meeli Puusepp 100 91 191 VH PJK-1
PJK-1 Irwlend Naima NSR Janar Tüür 93 93 186 VH PJK-1
PJK-1 Margman Acapella SLK Piret Koor 88 87 175 H PJK-1
PJK-1 Margman Luminosa SLK Monika Rusing 87 91 178 H PJK-1
PJK-1 Ringokris Melian Othar KUL Airika Roosma 91 90 181 VH PJK-1
PJK-1 Zarina's Design Tu Eres Mi Todo SSN Aleksandra Bekker 90 92 182 VH PJK-1
PJK-1 Yacheero's Alpando Azimaro DOB Kaidi Juurik 91 85 176 H PJK-1
 
 
PJK eksami pildid leiab siit!

Veetreeningud

Treeningud sobivad veepäästega alustavatele koertele ja neile, kellel juba on mõningane varasem kogemus veetreeningutega. Kursus koosneb tutvustavast treeningust, vähemalt 5 treeningkorrast ja lõpueksamist. Osalejatelt eeldatakse iseseisvat tööd ka treeningute vahelisel ajal.

Juhendajad:
Monika Rusing, Eesti Kennelliidu atesteeritud päästekoolitaja
Margot Luukas

Eeldused koerale:
- koer oskab ujuda
- koer on sõbralik ja suhtlemisaldis võõraste inimestega
- eelnev koolitustulemus (BH, KK, IPO-R vms koolitusala) või selleks valmistumine lähiajal

Eeldused koerajuhile:
- ujumise oskus ja valmisolek treeningutes vette minekuks
- hea suhe ja koostöö koeraga

Treeningutes käsitletavad harjutused ja omandatavad oskused:
- eseme toomine paadist
- paadisõit ja hüpe paadist
- sõit aerusurfilaual
- triiviva paadi või surfilaua toomine kaldale (köiest)
- uppuja toomine kaldale
- ujumine meeskonnana

Koertega töötatakse individuaalselt vastavalt tasemele ja oskustele, korraga on grupis 3-4 koera, harjutusi tehakse kordamööda vaheldumisi.

Kursus lõppeb ametliku veepääste eksamiga, mille reeglitega saab tutvuda siit.

Treeningute ajad:

Treeningud toimuvad perioodil juuni-august kolmapäeviti ja/või reedeti kell 19.00-22.00 Tallinnas Männikul. Täpsem ajakava ja graafik selgub kokkuleppel osalejatega, samuti täpsustatakse eksami toimumise aeg.

Ühe treeningkorra maksumus on 15 eurot.

2021.aasta hooajaks on veegrupi kohad täis!

Huvi korral ja info saamiseks vabade kohtade osas võib kirjutada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

EKL Gala Show ja Aasta Koer 2019

Eesti Kennelliit autasustas pidulikul Gala Showl 2019.aasta parimad koerasportlasi.

Meil on hea meel esitleda 2019. aasta parimaid otsingukoeri ja koerajuhte:

1. Monika Rusing ja Margman Luminosa

2. Piret Koor ja Margman Acapella

3. Marelle Linde ja Margman Leona

4. Margot Luukas ja Amy's White Rose von den Hohenheimer Herdern

Palju õnne Teile eduka aasta puhul!